Oszuści straszą zamknięciem sklepów. W ten sposób wyłudzają pieniądze

Oszustwa “na koronawirusa” zdarzają się od samego początku epidemii. W ostatnich dniach pojawiło się podejrzane alarmowanie o to, że sklepy zostaną zamknięte, a fałszywe wiadomości wskazują, że ma to nastąpić w ciągu doby. 

Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych podał na swoim twitterowym koncie, iż zauważył podejrzane ostrzeżenie, które nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością. W fałszywych komunikatach przeczytać można, że zamknięte będą sklepy sieci Biedronka, przy jednoczesnym oferowaniu bonów.

Nie należy ufać krzykliwym treściom w mediach społecznościowych. Pewne treści na temat ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziesz zawsze na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus, a także na wszelkich innych oficjalnych rządowych stronach.

Aktualne ostrzeżenia o podejrzanych stronach można znaleźć na stronie CERT Polska, a także w ich mediach społecznościowych. CERT Polska zajmuje się reagowaniem na incydenty i badaniem aktualnego stanu sieci pod kątem zagrożeń czyhających na użytkowników.

Wykryte przez: Stanisław Żaryn
Źródło obrazu: Reverent/Pixabay

Adam Majchrzak

Twórca portalu i redaktor naczelny weryfikuj.info, fact-checker organizacji Demagog oraz redaktor portalu poinformowani.pl. Zainteresowany technikami manipulacji w cyberprzestrzeni.