Niecodzienna grafika przypisywana WHO

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała grafikę, w której poinstruowano jak chronić się przed koronawirusem. Internauci szybko podchwycili temat, lecz bardziej za sprawą przerobionego obrazu, w którym zalecono, by unikać seksu ze zwierzętami.

Grafika została stworzona dla żartu, jednak w miarę upływu czasu niektórzy użytkownicy nie byli w stanie zorientować się, czy to prawda. W sieci można znaleźć oczywiście dwie wersje, jednak tylko jedna z nich jest prawdziwa. Ta opublikowana przez WHO pojawiła się już 27 stycznia.

Na nieprawdziwej wersji obrazu można znaleźć informację, iż WHO zaleca, by unikać stosunku bez zabezpieczeń ze zwierzętami. Prawdziwa wersja głosi jednak, iż należy unikać niezabezpieczonego kontaktu. Oprócz tego w towarzystwie humorystycznie przerobionej grafiki znalazły się inne prawdziwe informacje. Sama grafika została przerobiona zaś w bardzo oczywisty sposób. Prawdziwe słowo zostało zamazane, a na niebieskie tło naniesiono nowy wyraz.

Pomijając jednak sam żart, warto jest zapoznać się z treścią grafiki, gdyż może pozwolić to na ewentualną ochronę własnego zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by często myć ręce, zakrywać nos w czasie kichania i usta w trakcie kaszlu, unikać kontaktu z osobami z podejrzanymi symptomami oraz, by dokładnie przyrządzać jedzenie.

Wykryte przez: e-farsas
Źródło obrazu: WHO/Twitter

Adam Majchrzak

Twórca portalu i redaktor naczelny weryfikuj.info, fact-checker organizacji Demagog oraz redaktor portalu poinformowani.pl. Zainteresowany technikami manipulacji w cyberprzestrzeni.