Mężczyzna oskarżony o ustawkę. To nie jest polityk PiS

Podczas spotkania w Łowiczu do prezydenta Andrzeja Dudy podszedł mężczyzna, który podziękował mu za program 500+. Niedługo później mężczyzna został oskarżony o ustawkę, gdyż sądzono, że to jeden z polityków, PiS Andrzej Górczyński.


– Panie prezydencie, chciałem panu podziękować za program 500 plus. Jestem ojcem piątki dzieci i gdyby nie pański rząd, to moja córka nie mogłaby studiować. Jest na trzecim roku studiów we Wrocławiu. Żaden rząd nie obchodził się moimi dziećmi, dziękuję – mówił mężczyzna na nagraniu.

W sieci pojawiły się różne oskarżenia, mówiące, iż cała akcja została ustawiona, a dowodem na to miał być fakt, że mężczyzna to Andrzej Górczyński, który startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Podobieństwo starano się ukazać poprzez przedstawienie klatki z nagrania i plakatu wyborczego.

O tym, że nie jest to ta sama osoba można przekonać się spoglądając na linie włosów obydwu mężczyzn. Dochodzą do tego również inne kwestie takie, jak to, że Andrzej Górczyński nie ma palca u prawej ręki, zaś mężczyzna na nagraniu ma wszystkie. Co więcej, dwie redakcje dotarły do osoby na nagraniu i uzyskały potwierdzenie.

– Jestem zwolennikiem PiSu i prezydenta Dudy. Miałem okazję podziękować prezydentowi i podziękowałem – mówi mężczyzna w rozmowie z redakcją konkret24. Mężczyzna odrzucił również oskarżenia o tym, że jego córka nie może korzystać z 500+. Jak sam tłumaczy, korzysta z programu pośrednio, gdyż odciąża to domowy budżet.

– Żyjemy w małym środowisku nietrudno było się nam dowiedzieć, że faktycznie wzruszony ojciec to Jacek N. z gminy Kiernozia. Mężczyzna faktycznie ma kilkoro dzieci i jego córka studiuje. Jest znany m.in. z tego, że w czasie Dni Kiernozkiego Dzika, organizowanych w parku Łączyńskich w Kiernozi był bezkonkurencyjny w konkursach siłowych – podaje lokalny portal lowiczanin.info.

Wykryte przez: konkret24
Źródło obrazu: AndrzejDuda2020


Adam Majchrzak

Twórca portalu i redaktor naczelny weryfikuj.info, fact-checker organizacji Demagog oraz redaktor portalu poinformowani.pl. Zainteresowany technikami manipulacji w cyberprzestrzeni.