Angelina Jolie wyprodukuje program przeciw fake news

BBC i Agnelina Jolie zapowiadają program, przy pomocy którego dzieci od 13 lat wzwyż będą mogły nauczyć się, jak weryfikować wiadomości w sieci i telewizji. Program edukacyjny ma poprawić umiejętności sprawdzania faktów nowego pokolenia. 

Planowany program nosi nazwę BBC My World i emitowany będzie w stacji BBC News World co niedzielę w półgodzinnych odcinkach. Program będzie mieć na celu rozwój umiejętności dzieci, które w nastoletnim wieku stykają się ze światem mediów i często zderzają się z wiadomościami oferowanymi dla dorosłych.

– Istnieje luka w zaopatrzeniu dla młodych ludzi, którzy chcą zrozumieć, w jaki sposób powstają wiadomości i wartości, które się za nimi stoją. Potrzebują narzędzi do odróżnienia prawdziwego od fałszywego w Internecie oraz umiejętności krytycznego myślenia o informacjach, niezależnie od tego, gdzie się znajdują – mówi Jamie Angus, dyrektor BBC World Service Group w wywiadzie z NBC News.

Komentarze od siebie dorzuciła również sama gwiazda, która cieszy się, że może zrealizować dany projekt, gdyż jej zdaniem przyczyni się to do poprawy debaty publicznej w przyszłości.

– Jako rodzic cieszę się, że mogę wesprzeć program, który ma na celu pomóc dzieciom dowiedzieć się więcej o życiu innych młodych ludzi na całym świecie i połączyć się ze sobą – mówi Angelina Jolie. Aktorka dodała również, iż dzięki inicjatywie dzieci zyskają narzędzia do poznawania świata.

Źródło: NBC News
Źródło obrazu: Gage Skidmore

Adam Majchrzak

Twórca portalu i redaktor naczelny weryfikuj.info, fact-checker organizacji Demagog oraz redaktor portalu poinformowani.pl. Zainteresowany technikami manipulacji w cyberprzestrzeni.